Strona główna
          Menu
     Strona Główna
     Aktualności
     O przedszkolu
     Nasz Dzień
     Strony Grupowe:
     Grupa I
     Grupa II
     Grupa III
     Grupa IV
     Grupa V
    Nasze Prace
     Publikacje

O Przedszkolu

„Wszystko, co naprawdę powinienem wiedzieć

nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć,

co robić, jak postępować, jak współżyć z innymi..."

Robert Fulghum

Ø  Przedszkole położone jest na osiedlu Wyżyny przy ulicy A. G. Siedleckiego 15

Ø  Przedszkole czynne jest od godziny 6.00 do 16.30.

Ø  Przedszkole zapewnia  wszechstronny i radosny rozwój dzieci w wieku od 3 do 6 lat.  W bezpiecznych, przestronnych, kolorowych salach dzieci spędzają czas, bawiąc się i ucząc, bo w każdej zabawie ukryta jest nauka.

Ø  Dokładamy wszelkich starań, aby opieka, wychowanie i nauka przebiegała                      w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Tworzymy warunki umożliwiające osiągnięcie gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole. W naszych wychowankach kształtujemy poczucie własnej wartości i akceptacji. Wdrażamy do wyrażania emocji, do przeżywania sukcesów i do radzenia sobie z porażkami. Rozbudzamy i rozwijamy ciekawość poznawczą i świadomość przyrodniczą.

Ø  Pomagamy rodzicom w rozpoznawaniu możliwości rozwojowych dzieci oraz podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej. Na bieżąco informujemy rodziców o postępach dziecka.

Ø  Tradycję przedszkola tworzymy poprzez szereg ciekawych imprez, uroczystości i wycieczek, między innymi: „Pasowanie na Przedszkolaka”, zajęcia z udziałem Rodziców prezentujące umiejętności dzieci, wesołe zabawy z Babcią i Dziadkiem, spotkania literacko-muzyczne, Kolorowe Święto Rodziny”, częste przedstawienia teatralne w przedszkolu, systematyczny udział starszych przedszkolaków w audycjach muzycznych w Filharmonii Pomorskiej, udział w zabawach sportowych i wycieczkach krajoznawczych.

Ø  Jesteśmy dumni z naszych wychowanków, którzy systematycznie prezentują swoje talenty i umiejętności w licznych konkursach plastycznych, tanecznych, wokalnych i teatralnych.

Ø  W naszym przedszkolu oferujemy zajęcia dodatkowe takie jak: rytmika, zajęcia kółka plastycznego, komputerowego, gimnastykę korekcyjną, język angielski, zajęcia logopedyczne oraz terapię poprzez zabawę.

Ø  Motto kadry pedagogicznej, która systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe oraz posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, brzmi:

 

„Dziecko będzie kiedyś dorosłym człowiekiem, jakim? Zależy od Ciebie.”

 

 OFERTA zajęć dodatkowych :

Ø  Nieodpłatnych :

-          rytmika;

-          warsztaty  plastyczne

Ø  Odpłatnych :

-          język angielski ;

-          gimnastyka korekcyjna ;

-          kółko komputerowe ;

-          zajęcia logopedyczne ;

 

Kontakt:

Przedszkole nr 49
ul. A.G. Siedleckiego 15
85-868 Bydgoszcz

tel. (052) 371-37-87
tel-fax (052) 370-00-71
e-mail: 
pnr49@bip.oswiata.bydgoszcz.pl

Template & Design by Sliffka